07 september, 2021

Rait Piir - Intsident Ceresel (Hinged mõõgateral, 2021)

 

Selle loo puhul on viidatud küberpungile, aga tegelikult on see sisimas lihtsalt üks korralik madinalugu noir elementidega (või küberpunk ongi enamasti nö seikluslugu?). On küll kõiksugu modifitseeritud inimesed ja androidide armaada, aga lõppkokkuvõttes on ikkagi kahe inimese taaskohtumine ja läheduse võimalus ning lihtne tõdemus, et ollakse endiselt etturid vägevamate kätes ning kõigest hoolimata keeratakse neile igal juhul käru. Ühesõnaga, noir.


Aga samas see küberpungiträni on ka päris tore, kasvõi see kärgmõistuse teema. Mingil moel meenutas see natuke “Expanse’i” maailma - seal polnud muidugi Maa ainus selline superjõud (jajah, tegelikult on see juhumõte, kuivõrd olen lugenud vaid ühe raamatu sellest seeriast). Eks mõjuta ka vähese küberpungi lugemise kogemus, tegu pole just valdkonnaga, mis senises lugemuses kuskil harju keskmisest kõrgemale ulatuks.


Igal juhul, kobe poistekaaction oma elu üleelusuuruste naudinguandroididega. Tekst loetav Reaktori lehelt.ulmekirjanduse baasKommentaare ei ole: