25 oktoober, 2021

Meelis Kraft - Terminal Borealis (Täheaeg 20, 2021)

 

Kui õigesti aru saan, on autoril plaan sellest astro-detektiivi juhtumistest veel kirjutada, mistõttu see tekst mõjub pigem vähe sissejuhatusena teemasse (autor mainib ka seda, et õigupoolest ei jõudnud ta muude kirjatööde kõrvalt seda teksti korralikult vormistada). Aga jah, autorile omaselt selline klassikalise ulmekirjanduse laadis lugu, kus peategelaseks on igati kihvt detektiiv kes saab viimaks ülesandeks uurida ühest kaugest nelja töötajaga laborist kadunud inimese juhtumit.


Selgub, et see kadumine avab ukse uude teadusparadigmasse, kuivõrd kadunuke osales tahtmatult eksperimedis, kuidas tume- ja hallaine omavahel reageerivad ja milline energia selle tulemusel tekiks. Või siis mitte!


Nagu öeldud, igati klassikalise ulmekirjanduse laadis tekst, kus mehed on mehed ja naistel oma kindel koht. Tarbitakse ohtralt alkoholi(tablette), paistab, et vägijookide seonduv on Kraftile omamoodi kinnisideeks (meenub, kuidas ta hiljuti ilmunud jutukogu parima loo lõpu sellega lörri keeras).Kommentaare ei ole: